Pealeht » ORCHARD TOYS - LAUA MÄNG »  Vanusegrupp 3+ » 177 DINOSAURUSTE VÕIDUJOOKS

177 DINOSAURUSTE VÕIDUJOOKS

  • - Laos : 1 tk.
  • - Koduleht:
  • - Vanus: 3+
  • - Mänguasja mõõdud: 26x22x5
  • Hind: 19.80 €

177 DINOSAURUSTE VÕIDUJOOKS
Komplekt:
1 vurr
16 kahepoolset dinosauruse kujutisega kaarti
12 medalikaarti (4 kuldmedalit, 4 hõbemedalit ja 4 pronksmedalit)
kokkupandav plaat jooksuradadega
4 dinosaurust
4 dinosauruste alust
1 võitja poodium.
Ülespanek
Pange jooksuradadega plaat kokku ja asetage see laua keskele.
Paigaldage jooksuradadega plaadi keskele poodium.
Sisestage dinosaurused vastavatesse dinosauruste alustesse. Iga mängija valib välja alusega dinosauruse ja paigaldab selle vastavalt värvitud noolele jooksurajal.
Segage ümmargused kaardid läbi ja pange need lauale.
Pange vurr lauale, kohale, kust see on kõigile mängijatele kättesaadav.
Pange medalikaardid ühele küljele.
Ülesanne: joosta mööda jooksurada ja jõuda ületada esimesena finišijoon.
Mängureeglid:
Noorim mängija alustab mängu vurri keerutamisega.
Kõik mängijad vaatavad vurrile, et näha, millisele dinosaurusele nende värviline nool osutab.
Seejärel võtavad kõik mängijad laualt vastavad dinosauruse kujutisega kaardid, loevad kokku, mitu kaarti nad võtavad ja liigutavad selle arvu kohtade võrra oma dinosaurust mööda jooksurada edasi.
Pärast seda panevad kõik mängijad oma dinosaurusega kaardid lauale tagasi, neid samal ajal ümber pöörates.
Nüüd keerutab vurri järgmine mängija ja mäng jätkub samaviisi.
Kui laual ei ole kaarte, mis vastaksid spordialale, millele osutab vurril olev värviline nool, siis ei saa see mängija käiku teha ja mängujärjekord läheb üle järgmisele mängijale.
Võitja
Võidab see, kes ületab finišijoone esimesena. See mängija võib paigaldada oma dinosauruse poodiumile ja saada ühe kuldmedalitest. Ülejäänud mängijad jätkavad mängu ja järgmine võitev mängija saavutab teise koha ja temale järgnev mängija kolmanda koha. Nad peavad paigaldama oma dinosaurused poodiumi vastavale astmele ja saama vastavalt hõbe- ja pronksmedali.
Kui finišijoone ületavad sama käigu ajal kaks või rohkem mängijat, siis loetakse võitjaks see mängija, kes läbib pärast finišijoont pikima vahemaa. Kui mängijad jäävad isegi pärast seda samale tasemele, siis kuulutatakse võitjaks kaks mängijat ning mõlemad saavad kuld-, hõbe- või pronksmedali, sõltuvalt sellest, millise koha peale võistlus käis.
Märkus:
Mängijad võivad hoida oma medalid alles ja mängida veel kuni kolm korda, et näha, kes võidab järgmisel korral. Järgnevate mängude lõpus loetakse üldvõitjaks see mängija, kes kogub suurima arvu kuldmedaleid. Juhul kui kuulutati välja viik, siis jääb võitjaks see mängija, kellele on rohkem kuld- ja hõbemedaleid.
Noorematele mängijatele:
Et teha mäng noorematele mängijatele lihtsamaks, siis ei pöörata dinosaurustega kaarte enne lauale tagasi panemist ümber. Niiviisi jääb nähtaval olevate dinosaurustega kaartide arv kogu mängu jooksul samasuguseks.
Selleks, et teha mäng veelgi lihtsamaks, võib dinosaurustega kaardid rühmitada laual spordialade järgi, et teha kaartide loendamine lihtsamaks.

Tee päring toodele